M-a sunat aseară prietenul V, cel mai hater, Grinch și certăreț prieten pe care îl am. Nu mai stătusem de ceva timp la poveșți așa că am ajuns la o discuție de aproape patru ore. L-am prins nevorbit. Ei, și când ne-am apucat de povești, am trecut prin filme, muzică, nu știu ce fetișuri de dictatori
(mai mult…)La mulți ani, femeie!
De 13 ani am o blondă și nu mi-e frică să o folosesc. E pure adrenaline, zăpăcită, zâmbăreață și foarte bitchy (văd că s-a mai domolit de la un timp) dar câteodatăăăăă scoate niște cuvinte de ne (mai mult…)
Copil naiv venit la capitală
Lucrez de la 18 ani. Când am venit în București la facultate, nu prea aveam stare. Și nici nu prea mă mulțumeam cu alocația primită de la ai mei, așa că am zis că trebuie să mă apuc de ceva. Cu puțin ajutor din partea rudelor, m-am angajat secretară part time la o firmă. (mai mult…)
Da, recunosc, am mai și renunțat
După ce am scris „Câteodată renunțăm prea ușor” mi-au sărit mai mulți prieteni în cap. Că nu sunt de acord, că nu poți să încerci la infinit, că unii au pierdut ani din viață încercând.
Le-am spus că nu era despre asta. Era despre altceva. Dar știu la ce se referă. Și le-am promis și reversul. (mai mult…)
Cum ar fi să ne plângem mai puțin și să apreciem mai mult
Intalnesc, din pacate, tot mai multi oameni care se plang.
Stiu, si eu fac asta, cu totii facem asta, ca o metoda de evadare, de descarcare sau poate de relaxare. As vrea sa ma opresc in schimb la oamenii care si-au facut un scop in viata din a se purta astfel. (mai mult…)
Despre oameni frumosi
Stim deja ca familia nu ti-o poti alege dar prietenii….aici e alta treaba. Prietenii aia de suflet, de obicei ii poti numara pe degetele de la o mana. Dar daca esti intr-adevar norocos …ai degete si la picioare .
Prietenii sunt oamenii aia pe care (mai mult…)
